uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Techninė informacija

Panaudojimo sritis

Prelaq GreenCoat yra skirtas išorės sienų ir stogo  dangų gamybai. Be įprastinės aplinkos Prelaq GreenCoat gali būti naudojamas pramoninėje ir jūrinėje zonoje.
 
Apie produktą
Prelaq GreenCoat padengimo bendras storis yra 36 µm. Toks dažų storis yra sukurtas siekiant optimizuoti atsparumą dilimui, atsparumą atmosferos poveikiui ir gamtos išteklių naudojimą. Šis padengimas yra pranašesnis už  standartinį poliesterio padengimą, lyginant atsparumą mechaniniam poveikiui, tokiam kaip žmonių vaikščiojimas ant stogo ir pan. Padengimas puikiai išsaugo blizgumą ir spalvą, taip pat užtikrina gerą apsaugą nuo korozijos.
 
Aplinkosauginės savybės
Prelaq GreenCoat viršutinis padengimas yra sukurtas remiantis patentuota koncepcija, kai didelė dalis standartinių tirpiklių yra pakeičiama bioatsinaujinančiais reaktyviaisiais tirpikliais. Šio tipo tirpikliai, pvz. rapsų metilo esteris (RME) yra pagaminti iš natūralių aliejų. Reaktyviųjų tirpiklių, tokių kaip RME, naudojimo privalumas yra tai, kad jie veikia kaip tirpikliai formuojant, pildant ir derinant dažus iki jiems patenkant į kietinimo krosnį. Ten RME reaguoja su poliesterio derva, o neišgaruoja, kaip atsitinka su standartiniais tirpikliais. Taip RME tampa galutinio dažų plėvelės sluoksnio dalimi.  
 
Aplinkosauginiai privalumai yra šie:
-    mažina naftos produktų sunaudojimą.
-    RME tirpiklis yra bioatsinaujinanti medžiaga.
Lauko sąlygomis atlikti testai rodo ilgesnį šio padengimo tarnavimo laiką.
Kita lakšto pusė yra padengta dviem pilkos spalvos dažų sluoksniais ir paženklinta produkto pavadinimo ir pagaminimo datos duomenimis.
Prelaq GreenCoat yra pagaminta visiškai nenaudojant chromo.

Techninė priežiūra

Reguliari priežiūra prailgina dažų padengimo tarnavimo laikotarpį ir tuo pačiu intervalus tarp perdažymų (žr. brošiūrą pavadinimu „Dažytų plieno lakštų tikrinimas ir priežiūra“). Stenkitės išvengti padengimo pažeidimų gaminant ir montuojant. Įbrėžimų taisymui ir pažeidimų tvarkymui naudokite tepamus dažus. Rinkoje yra kelios perdažymui skirtų dažų grupės.

Atsparumas UV spinduliams

Prelaq GreenCoat gali būti naudojamas UV atsparumo kategorijoje iki Ruv3 pagal EN 10169:2010. Tai reiškia, kad Prelaq GreenCoat gali būti naudojama į šiaurę nuo 37° šiaurės platumos (pietinė Europa). Tarp 37° ir 45° šiaurės platumos aukštis virš jūros lygio neturi viršyti 900 m.
 

PAGRINDINIS PADENGIMAS

Prelaq Green Coat

Tipas

Storis

Išorinės pusės gruntas

Poliesteris

10 µm

Išorinės pusės padengimas

Poliesteris

26 µm

Kitos pusės gruntas

Poliesteris

5 µm

Kitos pusės padengimas

Poliesteris

5 µm

 

SAVYBĖS

 

Bandymų metodas

Data Prelaq

GreenCoat

Nominalus dažų storis

ISO 2808

36 µm

Blizgumas

EN 13523-2

40 ir 10

Minimalus lenkimo spindulys

EN 13523-7

2 T1)

Sukibimas

EN 13523-6

Patenkinamai

Atsparumas įbrėžimams

EN 13523-12

Min 35 N

Darbinė temperatūra

 

100 °C

1) 2 T tai lapo storis

PAGRINDINĖ MEDŽIAGA

Prelaq GreenCoat yra dengiama ant karšto panardinimo būdu cinkuoto lakšto, pagal EN 10346 su cinko padengimu Z275 arba Z350.

SPALVŲ GAMA

Standartinės spalvos yra pateiktos atskiroje spalvų lentelėje.

 

Intervalai tarp perdažymų

Tinkamas laikas perdažymui yra nustatomas reguliariai tikrinant dažų padengimą. Įvertinimą, kada yra tinkamiausias laikas perdažymui turėtų padaryti ekspertas. Atliekant reguliarią techninę priežiūrą normalus periodas iki Prelaq GreenCoat padengimo perdažymo turėtų būti mažiausiai 20 metų.
 

Atsparumas korozijai

Prelaq GreenCoat atsparumas korozijai yra nuolat tikrinamas eksponuojant bandinius lauke, agresyvioje jūrinėje ir industrinėje aplinkoje.
Prelaq GreenCoat atitinka reikalavimus, nustatytus RC5 pagal EN 10169:2010.
Naudojant viduje, Prelaq GreenCoat atitinka reikalavimus drėgmei CPI5 ir aplinkos kategoriją A4 pagal EN 10169:2010. 
Medžiaga neturėtų būti sandėliuojama ar sumontuota šalia (arti) drėgnų medžiagų, korozijos židinių arba vietose, kur lakštai veikiami stiprių valymo priemonių.
 

Apdirbimas

Esant normalioms sąlygoms, Prelaq GreenCoat PLX stoginės juostos gali būti valcuojamos esant žemai temperatūrai tiek rankiniu, tiek mašininiu būdu, bet lakšto temperatūra turi būti ne mažesnė, kaip -10°C. Esant žemesnei temperatūrai, gali atsirasti dažų padengimo įtrūkimai. 
Jei žaliava naudojama presuotų ar mažais spinduliais lankstytų detalių gamybai, reikia tikrinti, ar neatsiranda dažų sluoksnio įtrūkimai. Tokie darbai neturėtų būti vykdomi, jei lakšto temperatūra yra žemesnė, nei +15°C. Eesant žemesnei temperatūrai gali atsirasti dažų padengimo įtrūkimai. Savybių lentelėje pasitikrinkite minimalų leistiną lenkimo spindulį.
 

Nupjauti kraštai

Jei nupjauti kraštai yra veikiami agresyvios aplinkos, gali prasidėti korozija. Siekiant išvengti nupjautų kraštų korozijos, juos rekomenduojama uždažyti. 

Atsparumas chemikalams

Padengimas paprastai turi gerą atsparumą chemikalams. Vis dėlto yra išimčių, pavyzdžiui, kai kurie organiniai tirpikliai, tokie kaip aromatiniai angliavandeniliai, ketonai ir chlorinti angliavandeniliai.

Aplinkosauga

Aplinkosauginiai darbai jau nuo seno yra neatsiejama SSAB  operacijų sistemos dalis. Aplinkosauginės veiklos rezultatai yra pateikiami metinėse aplinkosaugos ataskaitose, teikiamose atsakingoms institucijoms. SSAB vykdo aktyvų darbą vystant savo procesus ir tobulinant produktus, kurie yra įtakojami aplinkosauginių aspektų ir gyvavimo ciklo perspektyvų. SSAB yra gavusi aplinkosauginį sertifikatą sutinkamai su ISO 14001.
Plienas yra 100% perdirbamas. Prelaq GreenCoat aplinkosauginės savybės pateikiamos specialioje aplinkosauginėje specifikacijoje, kurią galima rasti internetinėje svetainėje arba užsisakyti SSAB.

Degumo klasė

Prelaq GreenCoat atitinka tokius reikalavimus:

Klasė

Standartas

Klasė A2-S1, D0

EN 13501-1

Klasė B2

DIN 4102 Dalis 1

Klasė 1

BS476 Dalis 7

 

Darbo sauga

Siekiant apsaugoti darbuotojus nuo oro teršalų (dulkių), atsirandančių šlifuojant, suvirinant ar kapojant (pjaustant) lakštinį plieną, turėtų būti naudojamos specialios apsaugos priemonės. Išsamesnės informacijos ieškokite nacionalinėse pramoninės saugos taisyklėse, susijusiose su dažais ir grūdintais plastikais.
Prelaq GreenCoat yra neslidus, kaip ir kiti panašaus tipo stogo dangoms skirti lakštai.

Kita

Reikėtų vengti medžiagų sandėliavimo lauke. Jei tai neišvengiama, medžiagos turėtų būti uždengtos ir gerai ventiliuojamos siekiant išvengti kondensato susidarymo.
Duomenis apie nuokrypius ir bendras savybes apibrėžia Europos standartas EN 10169:2010

Galimos spalvos


Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku