uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Pagrindiniai duomenys

Konstrukcija

Sijinis perdenginys konstruojamas iš laikančiųjų 600 mm C sijų. C sijų aukštis gali būti tarp 150 ir 300 mm. Lindab standartiniame asortimente aukštis apribotas iki 200 mm. Sienoms naudojamos U arba C sijos, tokio paties aukščio kaip C sijos. Virš C sijų montuojama statybinė plokštė LLP20/0,6. Statybinė plokštė yra pagrindas juodgrindėms, kurias sudaro standartinė gipso plokštė ir pačiam viršuj grindų gipso plokštė. Ant kai kurių gipsinių perdengimų galima kloti drožlių, faneros arba pluoštinio cemento plokštes tiesiai ant C sijų.
Ant C sijų apatinių užkartų kabinamas laikiklis garso izoliacijai LBY, reikalingas antriniams profiliams S25. Prie antrinių profilių veržiamos lubos, kurias sudaro dvi standartinės gipso plokštės. Ertmėje dedama akmens vata, jos tankis  ≥ 25kg/m3.
 

Sijiniai perdengimai - lankstumas, gaisras, garsas 

Lankstumas 

Lengvų sijinių perdengimų svyravimas ir lankstumas riboja leidžiamą tarpatramio atstumą. Mažiausias "Lindab" sijinių perdenginių savojo svyravimo dažnis yra maždaug 15 Hz. Sijinis perdenginys yra padarytas iš daugelio paslankiai sujugtų dalių, kad sumažintų perdenginio energijos pralaidumą. Sijinis perdenginys yra paskaičiuotas taip, kad 1,0 kN nejudantis svoris, padėtas pavojingiausioje perdenginio vietoje, nesukeltų didesnio vertikalaus įlinkimo po svoriu nei 1,0 mm. Perdenginys taip pat yra paskaičiuotas taip, kad naudingo apkrovimo maksimalus įlinkis būtų mažesnis nei L/400.

Gaisro klasė

"Lindab" sijiniai perdenginiai su statybine plokšte atitinka REI 60 gaisro klasės reikalavimus. Temperatūra, matuota laikančiose C sijose, padidėjo mažiau nei 1000C po 60 min. bandymo.

Garso izoliacija

Su sąlyga, kad laikomasi "Lindab" rekomenduojamų detaliųjų sprendimų, galima pasiekti tokių rodiklių:

  • Išorinio garso izoliavimas

Daugeliu atvejų sijinių perdenginių panaudojimo patirtis parodė, kad oro triukšmo izoliavimas R'w gali būti geresnis nei 60 dB. 

  • Vidinio garso absorbcija

Galima pasiekti, kad vidinio garso lygis L' n,w būtų daugiausiai 55dB. Svarbu sukliudyti garsui ir vibracijoms pereiti iš vieno buto į kitą. Tai galima padaryti pertraukiant sijinį perdenginį ties siena, skiriančia butus.

 

Sijiniai perdengimai - plokščių vaidmuo, laikiklis garso izoliacijai                                        

Plokščių vaidmuo

Sijinis perdenginys yra kaip plokštė, kai prie C sijų ir U įtvarų prisukta statybinė plokštė. Plokštę galima laikyti sija, jei B yra mažiau nei 2L/3. Šiame pavyzdyje momentas gali būti skaičiuojamas U įtvaruose, o šoninė jėga statybinėje plokštėje, jei įtvirtinimų dimensijos tam pritaikytos. Plokštės keliamąją galią apsprendžia statybinės plokštės įtvirtinimas į C sijas ir U įtvarus.

 

 

Laikiklis garso izoliacijai

Antrinis profilis S25 montuojamas kas 400 mm, bet daugiausiai 300 mm nuo sienos. Laikikliai garso izoliacijai dedami apie 1200 mm išilgai antrinių profilių ir apie 800 mm išilgai C sijų.

S25 priveržiamas su dviem varžtais kas antrame laikilyje garso izoliacijai kas antroje eilutėje.

Kad garso izoliavimas būtų geras, laikiklis garso izoliacijai turi būti apkrautas maždaug 13 kg. Tai pasiekiama, laikantis aukščiau pateiktų rekomendacijų. Paprastai lubų armatūra gali būti pakabinama ant stogo be papildomų priemonių. Tiesiogiai įtvirtinant į gipsines lubas, papildomai apkrauti atskirus laikiklius garso izoliacijai galima ne daugiau kaip 15 kg. Didesnius svorius reikia tvirtinti tiesiog į C sijas po to, kai sumontuojamos gipsinės plokštės.

Sijiniai perdengimai – apkrovimas 

Leistinas apkrovimas ir apkrovimo redukcijos veiksnys  (sijinių perdenginių apkrovimas yra apipbrėžtas BKR 94. Žemiau pateikiama sutrumpinta ištrauka iš BKR 94, kuri padės išsirinkti "Lindab" sijinius perdenginius).

* Laikoma, kad koncentruoti apkrovimai Qk = 0,5 ir 1,5 kN veikia paviršių 25 mm diametro apskritimu ir, kad Qk = 3,0 kN paviršiuje, kurio matmenys 100 x 100 mm.
** Laikoma, kad kitiems koridoriams galioja tokie patys apkrovimo rodikliai, kaip ir toms patalpoms, kurioms koridoriai priklauso.


Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku