uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Techninė informacija

Nuo amžiaus pradžios karštas galvanizavimas buvo populiari plieno lakštų dengimo technika. Ji užtikrino patenkinamą apsaugą nuo korozijos esant normalioms klimato sąlygoms. Galima pateikti netgi daugelį dešimtmečių gerai išsilaikiusių pavyzdžių. Deja, mūsų aplinkai tapus daug rūgštingesne, netgi cinko danga nėra pakankama, kad apsaugotų lakštą nuo korozijos. Naująja atsparia danga tapo ALUCINKAS.

ALUCINKAS buvo sukurtas, kad patenkintų pačius griežčiausius reikalavimus, keliamus antikorozinei dangai rūgštingoje aplinkoje. Dangą sudaro 55% aliuminio, 43.4% cinko ir 1.6% silikono. Alucinkas buvo sukurtas JAV kompanijoj Bethlehem Steel Corp., ir yra licenzijuotai gaminamas Svenskt Stal AB nuo 1980 metų. Įrodyta, kad aliuminio ir cinko lydinys yra optimali apsauga nuo korozijos.

ALUCINKAS yra apdorojamas beveik taip pat, kaip ir bet kuris kitas karšto galvanizavimo plieno lakštas. Šalto valcavimo būdu pagamintas lakštas yra nuvalomas ir paruošiamas uždaroje aukštakrosnių sistemoje. Po to lakštas panardinamas į cinko arba aliuminio ir cinko vonią. Dangos storis reguliuojamas aukšto spaudimo oro srovelių pagalba, kurios nulygina dangą iki reikiamo storio. Procesas kontroliuojamas kompiuteriu ir rentgenine matavimo technika. Tai užtikrina, kad dangos storio nukrypimai bus minimalūs.

Dangos storiai
Dangos storis yra apibūdinamas svoriu ploto vienetui (g/m2). Minimalus storis yra nustatomas Europos sąjungos bandymu pagal standartą EN 10142. Šioje lentelėje parodyti minimalūs dangų storiai.
 
 

"Aluzink 185" - metalu dengtas plieno lakštas pastatams

"Aluzink 185" yra metalu dengta plieninė medžiaga, skirta pastatų dengimui. Paviršius padengtas aliuminio ir cinko lydiniu. Išvardytos dangos gali būti naudojamos nedažytose aplinkose, kurių korozijos klasė yra iki C4 imtinai. Lakštas gali būti profiliuojamas ir formuojamas pastato komponentų paviršiniam dengimui. Lakšto paviršius yra blizgantis metalinis, bet laikui bėgant įgauna pilkšvą apnašą. Paviršius padengiamas polimeru, siekiant naudojimo metu išvengti dėmių atsiradimo ir palengvinti formavimą.

Taikymas

"Aluzink 185" gali būti tiekiamas su skirtingų markių plieno pagrindu ir skirtingo dydžio, tinkamo daugybės galutinių gaminių gamybai, tokių kaip profiliuotas lakštas, sienos elementai ir lankstiniai. Taip pat gali būti tiekiama medžiaga su minkšto plieno pagrindu stogų dengimui ilgomis juostomis (Aluzink PLX).

"Aluzink 185" buvo aprobuotas naudojimui aplinkose, kurių korozijos klasė yra nuo C l iki C4, taip pat jis gavo tipo aprobavimą 1245/94 (SITAC, Švedijos techninio statybų aprobavimo institutas). Tai reiškia, kad medžiaga gali būti naudojama labai įvairiose aplinkose.

Medžiagos

 "Aluzink 185" - aliuminiu ir cinku dengtas plieno lakštas atitinka EN 10215 standartą. Labai tvirtas plienas su garantuojama žema takumo riba naudojamas profiliuoto lakšto ir kitų gaminių, turinčių atlaikyti krūvį, gamybai (žr. lent.). Aliuminio ir cinko danga yra AZ 185 klasės, taigi dangos storis yra apie 25 µm iš vienos pusės.

Lenkimo spindulys - profilių konstrukcija

Kai projektuojami "Aluzink 185" profiliai ir lankstiniai, reikia nepamiršti, kad vidinis lenkimo spindulys turi būti ne mažesnis kaip 2T, kai lakšto storis 0,75 mm, kur T yra lakšto storis. Storesnio lakšto lenkimo spindulys turi būti ne mažesnis kaip 4T.

Stogo dengimo dalių konstrukcija

Stogo dengimo dalys turi būti suprojektuotos taip, kad lietaus vanduo galėtų laisvai nubėgti nuo lakšto paviršiaus. Vadinasi, stogo nuolydis turi būti ne mažesnis kaip 2-4°, priklausomai nuo stogo konstrukcijos.

Jeigu "Aluzink PLX" naudojamas stogo dengimui ilgomis juostomis, tinkamas juostos plotis yra 610 mm, o normalus atstumas tarp klosčių - 540 mm.

Gaminio apribojimai

Rankiniu būdu apdorotų dalių paviršius gali šiek tiek papilkėti.

Juodos rūdys gali sukelti stoglatakių ir stogvamzdžių spalvos pasikeitimą.

Plieno markių charakteristikos

Siekiant išvengti korozijos, "Aluzink 185" neturėtų liestis su švinu ar variu arba skysčiais, kurie teka nuo švininių ar varinių paviršių. Tai taikytina ir šių elementų lydiniams. Reikėtų vengti kontakto su cementinio glaisto tirpalu. Jeigu stogas dengiamas "Aluzink 185", nereikėtų naudoti varinių žaibolaidžių. Taip pat neturėtų būti leidžiama su "Aluzink 185" kontaktuoti ir šlapiam medžiui bei vario druskomis impregnuotam medžiui.

Jei statybos metu kaip apsauginė danga naudojama plastikinė plėvelė, susikaupusi drėgmė gali sukelti juodųjų rūdžių formavimąsi.

Tvirtinimo priemonės

Išorinių plieno lakšto dalių tvirtinimo priemonių atsparumas korozijai turėtų būti bent jau toks , kaip "Aluzink 185". Taigi negalima naudoti elektrolizės būdu cinkuotų varžtų. Todėl išorinių plieno lakštų montažui rekomenduojami varžtai, pagaminti iš austenitinio nerūdijančio plieno su izoliuojančia poveržle iš senėjimui atsparios medžiagos. Kniediniam sujungimui galima naudoti aliuminines aklinąsias kniedes.

Litavimas kietuoju lydmetaliu

"Aluzink 185" turėtų būti lituojamas remiantis SSAB "Tunnplät" instrukcijomis.

Gamyba ir regeneravimas
Metalu dengtas plienas gali būti regeneruojamas baigiantis jo eksploatavimo laikui, jis yra ir svarbi žaliava naujo plieno gamybai perlydant. Dujos, išskiriamos tokio perlydymo metu, yra apdorojamos, siekiant pašalinti medžiagas, kurių išsiskyrimą sukelia metalo danga. Metalu dengti plieno lakštai turi būti surenkami kaip visi kiti plieno lakštai ir utilizuojami per normalius metalo laužo perdirbimo kanalus.
 
Apžiūra ir priežiūra
Reguliari priežiūra prailgina plieno lakšto eksploatacijos laiką.
Normaliomis aplinkybėmis ir rūpestingai prižiūrint "Aluzink 185" gali būti eksploatuojamas labai ilgai. Aluzink priežiūra - tai lakšto paviršiaus saugojimas nuo metalinių objektų poveikio ir bet kurių dalykų, kurie paviršiuje sulaiko drėgmę.
 
Aplinkosauginės savybės
"Aluzink 185" aplinkosauginės savybės pateiktos atskiroje aplinkosauginėje specifikacijoje.
 
Transportavimas ir sandėliavimas
Medžiagą reikia saugoti nuo drėgmės transportavimo ir sandėliavimo metu. Drėgmei susikondensavus tarp lakštų, atskirkite lakštus ir leiskite jiems išdžiūti ore.
Svarbu išvengti dangos pažeidimų gamybos ir surinkimo metu. Įbrėžimai ir transportavimo metu atsiradę pažeidimai turėtų būti ištaisyti, nuvalant ir pataisant cinku prisotintu gruntu.
Mūsų marketingo skyrius arba plėtros ir klientų aptarnavimo skyrius maloniai padės Jums, suteikdamas papildomos informacijos.
 

 
Šiame lape pateikta jo paskelbimo metu galiojanti informacija. Ji gali būti keičiama be perspėjimo dėl nuolatinio gaminio tobulinimo priežasčių. Atnaujintą informaciją apie gaminį galima gauti jos paprašius.

Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku