uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Kaip uždengti "ORIGAMI" stogą

Jei Jūs nusprendėte savo pastato stogą uždengti metaliniu čerpiniu profiliu "ORIGAMI", atkreipiame Jūsų dėmesį , kad pasirinkote optimalią kainos ir kokybės požiūriu medžiagą, siūlomą statybinių medžiagų rinkoje, kuri padengta ilgalaike paviršiaus danga. Čerpinis profilis "ORIGAMI" tinka ir naujiems pastatams dengti, ir remontuojamų pastatų naujai stogo dangai įrengti, kai stogo nuolydis yra didesnis negu 14 laipsnių. Jūs galite čerpiniu profiliu "ORIGAMI" perdengti net stogus, jau turinčius anksčiau įrengtą stogo dangą.
Su čerpiniu profiliu "ORIGAMI" darbą pradėkite nuo šios instrukcijos skaitymo ir detalaus piešinių studijavimo. Jūs tuoj pat suprasite, kaip nesudėtinga yra dirbti su čerpiniu profiliu "ORIGAMI". Svarbiausia yra paruošiamasis planavimas ir kruopštumas dirbant. Tada lapų išdėstymas ir pritvirtinimas bus greitas ir paprastas.
Jei atsiras kokių nors sunkumų, kreipkitės į tiekėją ir Jums bus suteikta pagalba arba duotas patarimas. 
Sėkmės po nauju stogu! 

Dengimo instrukcijos

Pagrindines procedūras ir detales dengiant stogą nulemia substruktūra, ant kurios turi būti išdėstyti čerpes imituojantys skardos lapai.Todėl įdėmiai perskaitykite šias instrukcijas. Paprastai čerpinio profilio "ORIGAMI" stogas reikalauja minimumo pastangų. Įsidėmėkite, kad visi mechaniniai pažeidimai atsiradę dangos paviršiuje stogo montavimo metu ir skardos nukirpimo vietose kaip galima greičiau turi būti uždažyti remontui skirtais dažais. Visus gręžimo metu atsiradusius nešvarumus tuoj pat nuvalykite, nes priešingu atveju gali būti pažeista dangos spalva. Paprastai vaikščiojimas danga nesukelia jokių pažeidimų, tačiau kojas reikia statyti į dangos žemiausias vietas.


Pagrindiniai pasiruošimai

Ar stogas stačiakampis?

Pamatuokite stogą nuo kampo iki kampo. Jei dydžiai nesutampa, stogas yra asimetriškas. Skirtumai iki 20 mm gali būti ištaisyti vėjalenčių pagalba. Didesni skirtumai turi būti taisomi keičiant stogo struktūrą arba keičiant dangos lapų konfigūraciją (karpant). Pašalinkite senas sugadintas stogo konstrukcijas.

Lapų karpymas

Pirmiausia, kirptus kraštus reikia stengtis perdengti kitais dangos lapais. Kirpkite skardos žirklėmis, elektrinėmis žirklėmis arba pjaukite metalo pjūkleliu. 

Nenaudokite diskinio abrazyvinio pjūklo! Aukšta temperatūra gali pažeisti paviršiaus dangą ir ilgainiui perkaitintos vietos gali tapti dangos irimo centrais.

 

 

Kirpimas naudojant elektrines žirkles

Lapą, kurį norite kirpti, pasidėkite ant ožių. Pažymėkite kirpimo liniją pieštuku ir padėkite po grebėstą ant lapo ir po juo išilgai kirpimo linijos. Sutvirtinkite juos sankabų pagalba. Nukirpkite lapą pagal liniją elektrinių žirklių pagalba.

DĖMESIO! Pjovimo ir gręžimo vietas būtina uždažyti remontui skirtais dažais

Vinys ar medvaržčiai?

Jūs turite du alternatyvius tvirtinimo metodus: arba 4,8 x 35 mm dydžio medvaržčiais, arba stogams dengti skirtomis 3,7 x 75 mm dydžio vinimis. Jei norite pasiekti geriausią rezultatą, mes rekomenduojame naudoti varžtus, kuriuos įsukti reikėtų elektriniu grąžtu su specialia šešiakampe galvute. Sukti reikia normaliu greičiu, labai nespaudžiant. 
Tvirtinant dangos lapus, reikia vieną kvadratinį metrą dangos pritvirtinti 6-8 vinimis arba varžtais.

Naujos stogo dangos, apsaugotos nuo drėgmės kondensacijos, įrengimas 

Norint išvengti kondensato kaupimosi vidinėje plieninių lakštų pusėje, būtina įrengti stogo ventiliacinius tarpus, pakloti antikondensacines medžiagas.
Ypatingais atvejais, kondensato išgarinimui gali būti irengti stogo erdvės ortakiai (ventiliacinės čerpės arba kaminėliai).
Antikondensacinė plėvelė (absorbciniu sluoksniu nukreiptas į apačią) dedama ant gegnių ir prikalama išilginiais pirminiais 50mm storio grebėstais. 

Laikantieji skersiniai grebėstai yra kalami prie pirminių - jų dėka sudaromas 50mm ventiliacinis oro tarpas. Grebėstai turi būti 100 x 50 mm, išskyrus žemiausią grebėstą, kuris turi būti 12 mm storesnis (100 x 62 mm) tam, kad dangos lapas ties karnizu būtų reikiamame aukštyje.
Grebėstų išdėstymas
Atstumas nuo žemiausiojo grebėsto žemesniojo krašto iki kito grebėsto ašies turi būti 280 mm. Atstumai tarp kitų grebėstų ašių turi būti 350 mm.

Naujas stogas ant senojo banguoto profilio stogo

Jau egzistuojantis seniau užklotas banguoto profilio stogas gali tarnauti kaip substruktūra arba kaip prieškondensacinė apsauga. Naują stogo struktūrą galima pritvirtinti prie senojo stogo varžtų pagalba. Nauji pirminiai grebėstai, vidutiniškai 
50 x 75 mm skersmens (priklausomai nuo bangos aukščio) yra tvirtinami varžtų pagalba prie banguoto stogo griovelių dugno, maksimaliais 1200 mm tarpais. Varžtų dydis - 6,0 x 140 mm. Ant gauto pagrindo vinimis kalami laikantieji grebėstai. Laikančiųjų grebėstų išmatavimai - 
38 x 50 mm žemiausiojo grebėsto išmatavimai - 50 x 50 mm.

Dėmesio! Jei egzistuojanti stogo danga savo sudėtyje turi asbesto, darbininkai turi būti instruktuojami apie asbesto pavojingumą sveikatai ir apie saugų darbą su juo.


Priedai stogo galutiniam sutvarkymui

Lygi skarda arba specialios standartinės detalės reikalingos stogo ir sienų sandūrose, stogų peraukštėjimuose ir tada, kai stoge yra dūmtraukiai, ventiliaciniai kanalai, stoglangiai. Tam, kad montuojant stogą nekiltų problemų ir stogas būtų sumontuotas kokybiškai, rekomenduojama ventiliacinių kanalų, dūmtraukių ir stoglangių išmatavimus pateikti medžiagų tiekėjui.
Stogo montavimas

                                                                    Karnizo montavimas

Prieš dengiant stogo lakštus, būtina pritvirtinti karnizinį lakštą - laštakį, kuris nukreipia vandenį nuo stogo dangos į vandens surinkimo lataką. Prieš prikaldami šią detalę, apatiniame grebėste padarykite iškirtimus latako laikikliams pritvirtinti. Laikikliai pritvirtinami medvaržčiais. "U" formos laikikliai tvirtinami tiesiai prie karnizinės lentos. Tada išpjovų grebėste išpjauti nereikia.
Papildomos lentos arba platesnio apatinio grebėsto (100-120mm) gali prireikti tais atvejais, kai nepakankamai tvirtai prisitvirtina latako laikikliai.O taip pat tam, kad neskiltų karnizinis grebėstas, nes į ją būtina veržti varžtus tankiau - į kiekvieną čerpės bangą.

 Čerpinio profilio "ORIGAMI" dangos lapų tvirtinimo tvarka

Stogo dangos lapai tvirtinami tokia tvarka: lapai klojami iš dešinės į kairę. Klojant reikia įsitikinti, kad pirmojo lapo apačia sutampa su karnizo linija, o lapo dešinysis apatinis kampas sutampa su karnizo kampu. Bet kokias kampų nesutapimo klaidas bus sunku ištaisyti, nes lapai negali būti persistūmę. Nekreipkite dėmesio į nedidelį nesutapimą su vėjalente.
Kai stogo dangos lapų ilgis sutampa su dengiamo stogo šlaito ilgiu, nereikia laikytis anksčiau nurodytos stogo dangos lapų klojimo tvarkos. Tokiu atveju reikia lapus kloti tik iš dešinės į kairę. Tačiau reikia įsitikinti, kad lapo apačia sutampa su karnizo linija, o lapo apatinis dešinysis kampas sutampa su karnizo kampu.

Lapų tvirtinimas
Lapus tvirtinti rekomenduojama 4,8 x 35 mm medvažčiais su neopreninėmis tarpinėmis. Naudokite elektrinį grąžtą, galintį keisti gręžimo greitį ir turintį reversinę funkciją. Visi medvaržčiai turi būti įsukami profilio apatinėje bangos dalyje, 25 - 50 mm nuo žemesniojo čerpių eilės krašto.

Prie karnizų ir lakštų persidengimo vietose medvaržčiai sukami į kiekvieną profilio bangos dalį. Kad rezultatai būtų geri, be visų jau paminėtų dalykų, dar reikia lapų persidengimo vietose stengtis įsukti medvaržčius per abu lapus. 
Likusioje stogo dalyje medvaržčiai sukami šachmatine tvarka.

Apvalaus ir paprasto kraigo montavimas

Pirmiausia uždėkite viršutinę guminę tarpinę, o po to uždėkite paprastą arba apvalų kraigą. Jį pritvirtinkite 4,8 x 20 mm dydžio medvaržčiais. Medvaržčius įsukite į kas antrą dangos profilio išgaubimą abiejose kraigo pusėse šachmatine tvarka. Venkite medvaržčius įsukinėti kraigo lapų persidengimo vietose.

 

Stogo dangos krašto užbaigimas ties vėjalentėmis

Ties kairiuoju frontonu, kur paprastai nupjaunami stogo dangos lakštų šonai, gali tekti tai daryti lakšto profilio žemiausioje vietoje. Tais atvejais reikia pridėti papildomą lakšto plotį ( maks. 37mm) prie nominalaus lakšto pločio, tam, kad užlenkus jį, gautume briauną iki bangos viršaus lygio.

 

 

Vėjalenčių tvirtinimas

Vėjalentės tvirtinamos prie viršutinės vėjalentės lentos 4.8 x 20.0mm medvaržčiais arba atitinkamais vinimis 300mm tarpais.
Jei kairiojo stogo šono frontone lakštai nukirpti profilio apačioje, būtinas užlenkimas, kaip nurodyta anstesniame punkte.

 

Valminių stogų sandūra

Iš principo valminių stogų sandūra dengiama taip pat, kaip stogo kraigo sandūra. Tačiau nupjauti lakštų kraštai turi būti užlenkiami į viršų maždaug 25 - 35mm.
Sandarinimo juostelės (guminės tarpinės) valminių stogų sandūrose nenaudojamos. Stogo lakštai tvirtinami medvaržčiais 4.8 x 20mm šachmatine tvarka profilio viršutinėje dalyje.

 

Vidinės sandūros 

Vidinių sandūrų lakštai dedami ant ne mažesnio kaip 17mm storio lentų arba impregnuotos faneros pakloto, dengto hidroizoliacija. Ilgesni lakštai turi būti tvirtinami gnybtais kas 500mm. Gnybtai (50-60mm x 20mm) dydžio kerpami iš lygios skardos (analogiškos stogo dangai), tvirtinami medvaržčiais prie pakloto ir užlenkiami per latako kraštus.

 

Vandens surinkimo sistemos montavimas

1. Galimi du latakų laikiklių tvirtinimo būdai: "U" formos 
( trumpieji ) laikikliai tvirtinami prie karnizinės lentos, taikant sukti medvaržčius per lentą į gegnę; kitas būdas, aprašytas anksčiau: ilgieji arba vidutinio ilgio laikikliai lenkiami ir tvirtinami įpjaunant prie pirmojo grebėsto. Rekomenduojama laikiklius tvirtinti ne mažiau kaip kas 1 m. Laikikliai tvirtinami su nuolydžiu: 5mm/m. Atkreipkite dėmesį į paveiksliuką, kuriame pastebėsite nuolydžio atžymas laikikliuose.

2. Priveržkite pirmą ir paskutinį laikiklį maždaug 10 cm atstumu nuo stogo dangos kampų. Jeigu stogo karnizas ilgesnis negu 12 m, prireiks dviejų nutekėjimo žemėn vamzdžių. Tuo atveju nuolydžiai daromi nuo centro į abi puses.

3. Lietvamzdžių stovų vietose dviem įstrižais pjūviais įpjaukite maždaug 10cm angą.

4. Latakas sujungiamas su lietvamzdžiu specialia jungtimi, standžiai užspaudžiant jį iš latako vidinės pusės.

5. Latakų aklidangčiai tvirtinami iš vidinės latakų galų pusės, sandūras kruopščiai sutepant silikoniniu neutraliu hermetiku. Patartina aklidangčius ir latakus sukniedyti.

6. Latakai pakankamai stipriai pritvirtinami laikikliais. Jei prireikia latakus jungti vieną su kitu, tam naudojamos jungtys su gumine tarpine. Suspauskite stipriai jungtį, suspausdami replėmis jungties kraštus.

 
Lentelėje parodytos lietvamzdžių elementų matmenys, esant skirtingų matmenų stogų karnizams.

Dėmesio! Nepamirškite, kad nusėsti linkusios lietvamzdžių detalės montuojamos iš apačios į viršų. Kad būtų tvirčiau - jungite jas papildomai kniedėmis.

Pasirinkus reikiamų matmenų lietvamzdžių elementus, juos tvirtiname prie mūro ar medinės sienos tam skirtais fiksatoriais. Maksimalus tarpsnis tarp fiksatorių - 1.5-1.9m. Jei lietvamzdis jungiamas iš kelių - jungimo vietose tvirtinamas fiksatorius.
Pritvirtinkite nutekėjimo lietvamzdį prie laikiklio pleištu. Išlyginkite lietvamzdį ir įkalkite pleištą panaudodami medinę lentelę.

   

 


Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku