uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Techninė informacija

Iš anksto nudažytas lakštinis plienas su "Prelaq Nova" dažų danga tinka gaminti profiliuotus plieno lakštus stogams dengti ir sienoms apdailinti, kesonines lubas, fasonines detales, plieninio lakšto čerpes. Medžiaga "Prelaq Nova" tinka naudoti tiek normalioje aplinkoje, tiek pramonėje ir pajūrio zonoje.

Produkto apibūdinimas

"Prelaq Nova" - plėvelinė poliesterio tipo danga. Palyginti su standartiniu poliesteriu, ji mažiau pažeidžiama žmonėms vaikštant ant stogo ir atsparesnė kitiems veiksniams, kuriuos turi atlaikyti stogų danga. Į paskutinį dangos sluoksnį pridėta polimero grūdelių, todėl paviršius atsparus įdrėskimams.
Tokia danga puikiai išlaiko savo blizgesį bei spalvą ir gerai apsaugo nuo korozijos. Atvirkštinė lakšto pusė paprastai padengiama plonu pilkos spalvos epoksidinių dažų sluoksniu.

Pagrindo medžiaga

"Prelaq Nova" danga dengiami karštai cinkuoti plieno lakštai pagal EN 10 142 arba EN 10 147, kurių cinko svorio klasė Z 275 arba Z 350.

 

Padengimų savybės

Šios diagramos vaizduoja svarbiausias žaliavų technines savybes. Kuo didesnis vidinės penkiakampio figūros atstumas nuo centro, tuo aukštesnis vaizduojamos savybės rodmuo.

 

Dažų danga

Atsparumas korozijai

* maks. 3 mm pasklidimas nuo pažymėto įrėžio  | ** nesusidaro pūslelės

Savybės

* plieno lakšto storis  | ** aukštoje temperatūroje šviesios spalvos gali pagelsti

 

                              Naudojant normaliomis aplinkos sąlygomis, galima tikėtis, kad nepažeista Prelaq Nova danga tarnaus ne mažiau kaip 20 metų!                                  

 

Patvarios spalvos - ilgai išlaikomas estetinis vaizdas

Estetinio vaizdo tvarumą lemia daugelis parametrų ir veiksnių. Svarbu, kokia buvo pasirinkta spalva (šviesi ar tamsi), kam panaudota medžiaga (sienoms apdailinti ar stogams dengti), koks yra stogo nuolydis ir orientacija, kokio klimato zonoje medžiaga naudojama. Estetiniam tvarumui turi įtakos ir vietinės aplinkos sąlygos, įskaitant kritulius ir spinduliavimą.

Apžiūra ir priežiūra

Reguliariai prižiūrint, dažų dangos eksploatacija truks ilgiau, reikės rečiau perdažyti medžiagą. Reikia vengti dažų dangos pažeidimo gaminant ir montuojant reikiamus produktus. Įbrėžtas ar kitaip pažeistas vietas reikia išvalyti ir užtaisyti. Tam yra skirti kelių rūšių dažai ir dažų sistemos.

Perdažymo dažnumas

Reikia reguliariai apžiūrėti dengtus paviršius, kad būtų galima nustatyti, kada juos reikės perdažyti. Perdažyti reikia anksčiau, nei esama dažų danga praras sukibimo su pagrindo lakštais gebą. Tada nereikės nuimti pradinės dažų dangos. Tinkamą perdažyti laiką turi nustatyti specialistas. Manoma, kad reguliariai prižiūrimą "Prelaq Nova" reikės perdažyti po 20 metų*. Tam tikslui rinkoje galima rasti kelių rūšių dažų ir dažų sistemų. Kaip tos medžiagos panaudojamos, galima sužinoti iš jų gamintojų.

*Gamintojo duomenų lapo numeris.

Atsparumas chemikalams

Ši danga paprastai atspari chemikalų poveikiui. Tačiau yra keletas išimčių - pavyzdžiui, kai kurie organiniai tirpikliai, tarp jų aromatiniai junginiai, ketonai ir chlorintieji angliavandeniliai.

Atsparumas ugniai

"Prelaq Nova" atitinka reikalavimus, nustatytus BS 476 standarto 7 dalyje 1 klasės atsparioms ugniai paviršių dangoms ir DIN 4102 standarto 1 dalyje B2 klasės statybinėms medžiagoms.

Pramoninė sauga

Šlifuojant, suvirinant arba pjaunant lakštus susidaro oro teršalų, todėl reikia imtis specialių priemonių žmonėms nuo jų poveikio apsaugoti. Be to, reikia laikytis saugos reikalavimų, nustatytų šalies pramoninės saugos normomis ir taikomų naudojant dažus ir reaktoplastikus.

Apdirbimas

Šią medžiagą naudojant štampuotoms arba mažais spinduliais lenktoms detalėms gaminti, reikia kontroliuoti, ar nesusidaro dažų dangos plyšių. Laikykitės mažiausių leidžiamų lenkimo spindulio verčių, nurodytų savybių lentelėje. Negalima apdirbti ruošinių, jeigu jų temperatūra žemesnė negu +15 °C, nes žemoje temperatūroje gali susidaryti dažų dangos plyšių.

Nupjauti kraštai

Naudojant lakštus sunkiomis korozinėmis sąlygomis, gali rūdyti neuždengti nupjauti kraštai. Kad kraštai nesurūdytų, juos galima nudažyti.

Atsparumas slydimui

"Prelaq Nova" šiurkštumas toks pat kaip ir kitų stogo medžiagų.

Poveikis aplinkai

Kompanija "SSAB Tunplät" jau seniai sprendžia aplinkosaugos klausimus. Apie pasiektus rezultatus pranešama kasmetinėse ataskaitose, kurios pateikiamos valdžios institucijoms. "SSAB Tunplät" deda visas pastangas, kad kuriamos technologijos ir gaminami produktai būtų saugūs aplinkai ir tinkami saugiai perdirbti. Ekologinės "Prelaq" savybės apibūdintos specialioje ekologinėje specifikacijoje, kurią galima gauti iš "SSAB Tunnplät".

Techninė priežiūra ir informacija

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į UAB "Destata Profil" specialistus.

Kita

Šios medžiagos nelaikykite lauke. Jeigu tai neišvengiama, ją reikia tinkamai uždengti ir pasirūpinti geru vėdinimu, kad nesikauptų drėgmė. Produkto tolerancijos ir bendrosios savybės nustatytos Europos standarte EN 10 169-1.


Galimos spalvos


Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku