uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Sumontuokite lengvai ir greitai                                                                                           

Matmenų nustatymas

Padauginę stogo ilgį X iš pločio Y, gausite stogo plotą A. Lentelėje matote, kokios gali būti alternatyvos. Latakas neturi būti ilgesnis kaip 10 m.

Latako laikikliai

Norėdami palengvinti laikiklių lenkimą pagal nuolydį link lietvamzdžio, pieštuku pažymėkite vietas, kur laikikliai bus lenkiami, kaip parodyta pavekslėlyje A. Nepamirškite sunumeruoti laikiklių. Mažiausias rekomenduojamas nuolydis - 2,5 mm/m.
Pradėkite montuoti nuo aukščiausio ir žemiausio laikiklio, tarp jų ištempkite virvę. Paskui išilgai virvės sumontuokite kitus laikiklius. Laikikliai montuojami daugiausia kas 60 cm ir tvirtai prisukami. Jeigu latakas ilgesnis negu 10 m, latakai montuojami nuo vidurio atitinkamų lietvamzdžių link.
Ilgasis laikiklis lenkiamas ir montuojamas taip, kaip parodyta paveikslėlyje A, o trumpieji laikikliai, kaip parodyta paveikslėlyje B.
Lenkiant svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad priekinis latako kraštas turi būti 6 mm palinkęs į priekį galinio krašto atžvilgiu. Lenkti bus gerokai lengviau, jeigu naudositės "Lindab" lenktuvu.

Laikiklis K11 būna jau sulenktas ir pritaikytas 270 stogo nuolydžiui, jeigu lentos sujungtos stačiu kampu, o KFK tiksliai tinka tvirtinti vertikaliai.

Latako ir lietvamzdžio jungtys

Pažymėkite, kokiu atstumu nuo latako galo bus pritvirtintas vamzdis. Išpjaukite toje vietoje skylę latako ir lietvamzdžio jungčiai prijungti. Replėmis palenkite žemyn nupjauto krašto vidurį. Nešlifuokite. Galinį sulenktą jungties kraštą gerai pritvirtinkite prie galinio latako krašto. Jungtį gerai prijunkite prie latako priekinio krašto.

Aklidangčiai                                                                                                                                                                            
Savaime užsifiksuojančius latako aklidangčius montuokite taip: pridėkite aklidangtį prie latako krašto ir prispauskite. Tada plaštakos smūgiu įsprauskite latako kraštą tarp aklidangčio galų. Lengvai pakalkite plaktuku, kad aklidangtis visai įsispraustų į reikiamą vietą. Aklidangtį galima montuoti ir tada, kai latakas jau pritvirtintas.


Latakų ilgiai

Jeigu naudojate kurį nors iš jungimo laikiklių, lataką pakiškite po galiniu metaliniu jungties kraštu. Tada įspauskite lataką į laikiklio dugną ir gerai jį prijunkite. Naudokitės jungimo laikikliu, tada galėsite pasirinkti, kada pataisyti lataką - prieš ar po stogo montavimo.
Jeigu naudojate nelankstųjį laikiklį KFK, KFM arba KFL, lataką įstatykite į priekinį arba galinį laikiklio kraštą. Po to lataką įspauskite į laikiklį.
Jeigu stogo išlinkis yra 270, montavimui naudokite laikiklį K11. Jeigu stogo išlinkis kitoks, reikia laikiklio K07, kuris lenkiamas į priekį. Pritvirtinkime lataką - užlenkite laikiklio galą virš latako krašto.
 

Jungiamosios latakų jungtys

Pritvirtinkite galinį jungties kraštą virš galinių latakų kraštų taip, kad guminis kraštas būtų jungties viduryje. Dėkite priekinį jungties galą virš latako krašto, palenkite užrakto mechanizmą ir paspauskite. Užfiksuokite užraktą su užrakinamąja plokštele.

Nustatykite lietvamzdžio ilgintuvo ilgį

Lietvamzdžio ilgintuvo ilgis nustatomas pagal šalia pateikiamą lentelę.

Lietvamzdžio jungtis - fiksatorius

Sumontuokite lietvamzdžio jungtis - fiksatorius - mažiausiai po dvi kiekvienam lietvamzdžiui - jos montuojamos tiesiai viena po kita. Didžiausias atstumas tarp jų - 2 m. Mūrinėje sienoje išgręžkite skylę, įkiškite kaištį ir pritvirtinkite varžtu, o prie medinės sienos tvirtinkite iš karto varžtu.

Lietvamzdžio jungtys - fiksatoriai turi užraktus ir montuojamos taip, kaip parodyta paveikslėliuose. Jeigu prireiktų atidaryti užraktus, įkiškite kaltą į angas ir atsargiai atidarykite.

Lietvamzdžiai

Pritaikykite lietvamzdžio ilgintuvo ilgį pagal lentelę, pateikiamą aukščiau, ir sujunkite su abiem lietvamzdžio alkūnėmis. Prijunkite juos prie latako ir lietvamzdžio jungties. Pritvirtinkite lietvamzdį, kurio ilgį galbūt taip pat reikės pritaikyti prie apatinės lietvamzdžio alkūnės.

Gerai pritvirtinkite antgalį prie lietvamzdžio ir užfiksuokite su kniede ar varžtu. Nutaikykite visą vamzdžių sistemą ir tvirtai prijunkite lietvamzdžio jungtį - fiksatorių.

Norėdami prijungti prie paviršinio vandens vamzdžio, naudokite lietvamzdžio dalį žemėje ir koštuvą.

Valymas:

Kruopščiai nuvalykite net ir mažiausias dildės ar grąžto padarytas atplaišas.

Paliktos dalelės rūdija ir kenkia lakšto spalvai.


Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku