uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

UAB Destata Profil

Fakro techninė dokumentacija

Parengta pagal stoglangių gamintojo AB „Fakro“ rekomendacijas

Specialistas atsako:

UAB “Destata Profil” Vilniaus skyriaus vadovas Paulius Vasiliauskas

 

     Vandens garai – tai kasdienės mūsų gyvenimo veiklos produktas. Pavyzdžiui, vidutiniškai trijų asmenų šeima, vien tik kvėpuojant, garų pavidalu per parą išskiria apytiksliai apie 10 litrų vandens. Drėgmė taip pat susidaro virimo, skalbimo, maudymosi, skalbinių džiovinimo metu ir t.t. Vandens garai iš patalpos turi būti pašalinami per ortakius, kurie dažniausiai būna įrengti virtuvėje arba vonios kambaryje. Būtina geros ventiliacijos sąlyga - pastovus šviežio oro patekimas į patalpą. Šviežias oras į patalpą gali patekti per atvirus langus ar per specialias languose ir išorinėse sienose įmontuotas orlaides.

 
1 pav. vandens garų formavimasis patalpoje


Ypač svarbu gerai ventiliuoti naujus pastatus, kuriuose yra didelė drėgmės koncentracija dėl vykdytų statybos darbų, tokių kaip tinkavimas, tapetavimas, plytelių klijavimas, dažymas ir t.t.

Priklausomai nuo temperatūros, oras gali absorbuoti skirtingą kiekį vandens, vandens garų pavidalu. Šiltas oras – didesnį kiekį, šaltas – mažesnį. Pavyzdžiui: 1 m3 oro gali sugerti 17,3 g vandens, kai jo temperatūra yra 20 ºC, tačiau jei oro temperatūra 5 ºC 1 m3 sugers tik 5,3 g vandens. Todėl galime daryti išvadą, kad drėgnas oras staiga atšalęs išskiria vandens garus, kurie kondensato pavidalu nusėda ant šaltų elementų, tokių kaip veidrodis, stiklas ir t.t. Kondensatas formuojasi visur, kur šiltas oras prisiliečia prie šaltų paviršių. Kondensatas susidaro po šaltos nakties ant žolės, rasos pavidalu, ant automobilių vidinio stiklo, ant akinių įėjus į šiltą patalpą ir t.t. Stogo langai, dėl montavimo vietos ir charakteristikų, taip pat yra vieta, kur gali susidaryti kondensatas. Ant stoglangio susidaręs kondensatas yra signalas, kad patalpoje yra per didelė drėgmės koncentracija. Per didelė drėgmės koncentracija ilgainiui padaro daug žalos patalpoms, todėl būtina spręsti drėgmės mažinimo klausimą. Geriausiai drėgmę patalpoje sumažina tinkamai įrengta ir veikianti ventiliavimo sistema. Ventiliacija yra procesas, kurio metu tvankus oras pakeičiamas šviežiu. Palėpėse ventiliavimo sistema ne visada veikia gerai, dėl netinkamai suprojektuoto (per trumpo) kamino kanalo. Šią problemą galima išspręsti įrengiant papildomai oro apykaitą skatinančius ventiliatorius. Vėdinimo sistema turi užtikrinti ir šviežio oro patekimą į patalpą per langus ir orlaides.

2 pav. Oro apykaita per stoglangį

FAKRO stoglangių užrakto konstrukcija turi tris uždarymo padėtis, leidžiančias, keičiant pravėrimo plyšį, keisti šviežio oro patekimo į kambarį kiekį. Specialus mechanizmas leidžia FAKRO stoglangius fiksuoti atidarytus. FAKRO stoglangiuose integruota orlaidė valdo ir užtikrina nenutrūkstamą šviežio oro cirkuliaciją net ir esant uždaram langui.

3 pav. FAKRO stoglangių užraktas ir orlaidė

Kondensacija taip pat gali būti sumažinama tinkamai, iš kart po stoglangiu, įrengus radiatorių ir žemiau lango vertikaliai orientuotas kreipiančiąsias. Tokiu būtų kondensacija sumažėja geros oro cirkuliacijos ties lango stiklu dėka. Tais atvejais, kai po stoglangiu yra įrengta palangė, tarp sienos ir palangės turi būtų paliktas tarpelis, kad galėtų praeiti oras. Tarpelis yra ypač svarbus, jei ant palangės laikome augalus.

4 pav. Šildymo įrengimas po stoglangiu

Be visų išvardintų priemonių patalpų drėgmei sumažinti, kartais užtenka tiesiog 5 minutes palaikyti plačiai pravirus langus.


Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku