uždaryti x

Prisijungti

Slapyvardis Slaptažodis

Patikima stogo ir fasado danga

Galvanizuoti - elektrocheminiu būdu aptraukti metalinį paviršių kitu metalu. Pagrindiniai metalo padengimo priedai yra SN - alavas, CU - varis, NI - nikelis, CR - chromas, bet plačiausiai sutinkami:

  • ZN (cinku) dengtas metalinis paviršius - cinkavimas;
  • AlZn aliuminio cinku dengtas metalinis paviršius - aliumocinkavimas.

Metalo plokštė, kaip statybinė medžiaga yra galvanizuojama įvairiais metaliniais sluoksniais:

* Metalo dangai skirtas sluoksnis skirstomas svorio grupėmis (g/m2),  jis paskirstomas iš abiejų plokštės pusių. Skirstoma pagal vadinamąjį "trijų pakopų bandymą", pagal SS - EN 101 42 standartą.
 
Galvanizavimas suteikia metalo lakštui dvigubą apsaugą: iš dalies tai efektyvus pasipriešinimas deguoniui bei drėgmei, iš dalies suteikiama katodinė plieno apsauga, kai yra pjaustoma ar kitokiu būdu pažeidžiamas metalinės skardo paviršius.
Kai galvanizuotas lakštas yra tvirtinamas, dėl drėgmės susidaro galvaniški elementai. Tada plienas veikia kaip katodas, o cinkas kaip anodas. Anodas "aukojasi" ir sudaro korozijos produktą, kuris blokuoja neišvengiamus pažeidimus. Besitęsianti korozija nutraukiama ir procesas sustoja.

Alucinkas suteikia efektyvesnį barjerą nei grynas cinkas, kadangi susidaro nelakūs aliuminio oksidai. Cinkas, kuris tuo pačiu metu yra sluoksnyje, suteikia plokštei ir katodinę apsaugą. Per trumpą laikotarpį ši katodinė apsauga alucinke veikia žymiai lėčiau, todėl pjūvis iš pradžių gali įgauti rudą atspalvį. Tačiau apsaugos priemonių kombinacijos dėka alucinko lakštas per ilgą laikotarpį tampa nuostabia danga nuo korozijos, kuri padengta tik cinku ar aliuminiu.
Alucinkas su priedais AZ 185 savaime turi (be jokio kito papildomo paviršiaus) gerą apdirbimo antikorozinę apsaugą, todėl pagal Korozijos instituto nutarimą gali būti naudojamas M3  ekologinėje grupėje. Jau 30 metų alucinkas sėkmingai naudojamas stogo dangoms JAV, beveik tiek pat Australijoje ir virš 20 metų Europoje.


Destataprofil.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su destataprofil.lt slapukų politika.

Sutinku